LT   EN
LIETUVOS AKORDEONISTŲ ASOCIACIJA Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštas:
News

Vilniuje vyko Europos festivalių asociacijos generalinė asamblėja ir konferencija 

Tarptautinių akordeono festivalių Vilniuje rengėjai taipogi dalyvavo šiame renginyje.Efa logo

Gegužės 13-16 d. Vilniuje vyko Europos festivalių asociacijos (EFA) kasmetinė generalinė asamblėja ir konferencija. Svarbiausias asociacijos metinis susitikimas kaskart rengiamas vis kitoje šalyje, kur asociacijos delegatus priima viena iš asociacijos narių. Šiemet, kai Vilniui buvo suteiktas „Europos kultūros sostinės 2009" vardas, estafetę perėmė Lietuvos nacionalinės filharmonijos organizuojamas Vilniaus festivalis, o EFA generalinė asamblėja ir konferencija tapo oficialia nacionalinės programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" dalimi.

Šis metinis renginys suteikia progą susitikti daugiau kaip 100 asociacijos narių bei kviestinių svečių, pasidalyti idėjomis ir užmegzti naujus ryšius, pasižvalgyti naujų bendradarbiavimo galimybių ir aptarti einamuosius profesionalių scenos menų festivalių rinkos reikalus.

Europos festivalių asociacija (EFA) vienija meno festivalius iš 37 Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos šalių. Per daugiau nei 50 veiklos metų EFA tapo dinamišku organizacijų tinklu, kuriame dalyvauja daugiau kaip šimtas muzikos, šokio, teatro ir tarpdisciplininio meno festivalių, nacionalinių festivalių asociacijų ir kultūros organizacijų.

Gegužės 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyko vienos dienos konferencija „Festivalių meninės tendencijos". Jos metu muzikos, šokio ir teatro festivalių rengėjai, vietos valdžios atstovai, rėmėjai, menininkai ir žurnalistai gvildens aktualius festivalių nūdienos klausimus. Kaip ir kodėl kinta festivalių meninės tendencijos? Kas diktuoja madas? Ar festivaliai gali daryti įtaką ateities meno ekosistemai?

Po konferencijos ir susitikimo su žiniasklaida festivalių atstovams buvo įteikti projekto „FestLab - už kūrybingumą ir inovacijas" pasai.


„FestLab" pasus gavę festivaliai įsipareigojo tapti kūrybingumo ir naujovių šaukliais 

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusioje Europos festivalių asociacijos (EFA) konferencijoje daugiau kaip 80 festivalių iš 35 šalių buvo įteikti „FestLab" pasai. Priimdami simbolinį dokumentą, festivaliai įsipareigojo šiais Europos kūrybingumo ir naujovių metais veikti kaip kūrybinės laboratorijos ir naujovių skleidėjai. Konferencijoje, įtrauktoje į nacionalinę programą „Vilnius -Europos kultūros sostinė 2009", pasus festivalių atstovams įteikė VEKS valdybos pirmininkas, Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius. Akcija „FestLab" siekiama atkreipti visuomenės ir jai atstovaujančių valdžios institucijų dėmesį į svarų festivalių indėlį skleidžiant ir skatinant kūrybingumo bei naujovių apraiškas nūdienos visuomenėse.

FestLabDrauge su Europos festivalių asociacijos nariais konferencijoje buvo kviečiami dalyvauti ir Lietuvos muzikos, teatro bei šokio festivalių rengėjai, kultūros institucijų, žiniasklaidos atstovai. Iš 85 konferencijoje išdalytų „FestLab" pasų net 17 atiteko Lietuvos festivaliams, simboliškai perėmusiems garbingą kūrybingumo ir naujovių šauklių misiją.

Su malonumu pranešame, kad Vilniaus akordeono festivalis gavo šį garbingą dokumentą, kuris dar kartą pabrėžė, kad Tarptautiniai akordeono festivaliai Vilniuje užima svarbią vietą mūsų kultūriniame gyvenime ir yra žinomi, lankomi ir reikalingi.

Daugiau informacijos:
http://www.filharmonija.lt/lt/naujienos/138/
http://www.efa-aef.eu/festlab/

Europos festivalių asociacija:
http://www.efa-aef.eu/
 

Naujienos
XXIV TARPTAUTINIS AKORDEONISTŲ FESTIVALIS SEMINARAS - PRAKTIKUMAS PALANGA 2018
2018-06-27

Liepos 30 - rugpjūčio 5 dienomis

Akordeono muzikos vakaras Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje
2018-06-11

Birželio 12 d. 17 val.

Tadas Motiečius - akordeonas
2018-05-15

2018 m. gegužės 16 d. (trečiadienį) LMTA Didžiojoje salėje 18 val.

KONCERTAS „A.LOČERIO AKORDEONISTŲ KONKURSO ATGARSIAI
2018-05-09

Muzikos galerija, Vilnius

V RESPUBLIKINIS AKORDEONO MUZIKOS FESTIVALIS VARĖNA 2018
2018-04-19

balandžio 27 d.

 
Registruotų narių prisijungimas
El. paštas:
Slaptažodis:
Naujiems nariams »
Web dizainas: “Optimalus žingsnis”
© 2009. “Lietuvos akordeonistų asociacija”. Visos teisės saugomos.
web dizainas puslapių svetainių kūrimas