LT   EN
LIETUVOS AKORDEONISTŲ ASOCIACIJA Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštas:
News

NEEILINIS LAA SUVAŽIAVIMAS

Vilnius 2009m. balandžio 4d.

Brangūs LAA nariai,

Norime padėkoti visiems LAA nariams dalyvavusiems neeiliniame LAA suvažiavime, vykusiame VIII-ojo Lietuvos akordeonistų konkurso metu, š.m. balandžio 4 dieną.

Suvažiavimas buvo sukviestas norint aptarti aktualiausius Lietuvos akordeonistams klausimus, iškilusias problemas, mokymo sistemos trūkumus ir spragas bei supažindinti su organizacijos perspektyvomis, naujovėmis, kurios paskutiniu metu intensyviai įvedamos.

LAA Prezidento Prof. Ričardo Sviackevičiaus žodis 

LAA Prezidentas Prof. Ričardas Sviackevičius pasveikino susirinkusius į suvažiavimą narius bei glaustai apžvelgė paskutinių metų nuveiktus darbus, akcentuodamas pagrindinius asociacijos globojamus renginius t.y. Tarptautiniai festivaliai Vilniuje, Tarptautiniai vasaros seminarai Palangoje bei Lietuvos akordeonistų konkursai. Taip pat kalbėjo apie Lietuvos akordeonistų veiklą tarptautinėje arenoje. Jis sveikino tiek jaunų akordeonistų ypatingai aktyvų dalyvavimą tarptautiniuose konkursuose, kitose šventėse ir renginiuose laimint aukštus apdovanojimus, tiek koncertuojančių atlikėjų dalyvavimą pasauliniame kultūriniame gyvenime, koncertus prestižiniuose festivaliuose, dalyvavimą tarptautinių renginių vertinimo komisijose, simpoziumuose, konferencijose, Europinėse studentų bei pedagogų mainų programose ir pan.

Vėliau supažindino su naujovėmis bei vidaus tvarkos pasikeitimais asociacijoje. Perskaitė bendrą informaciją apie narystę asociacijoje, jos privalumus, apie nario kortelę, jos naudą.

Žodį perėmė LAA jaunimo sekcijos pirmininkas Raimondas Sviackevičius, kuris išsamiau papasakojo apie asociacijos veiklos atnaujinimą, aktyvių narių sąrašų patikslinimą. Buvo išaiškinta naujai įvesto LAA pažymėjimo nauda, būtinumas, jo panaudojimo tikslai bei patogumas. Nariai buvo supažindinti su nuolaidomis bei privilegijomis, kurias suteikia naujas LAA pažymėjimas. Tai didėles nuolaidos (nuo 50-100%) į asociacijos organizuojamus renginius (festivalio koncertų bilietai, seminarų kvalifikacijos kėlimo pažymėjimų mokestis), brūkšninio kodo pagalba patogus ir greitas dalyvių registravimas, kaupiamosios nuolaidos tam tikrą skaičių taškų surinkusiems nariams ir pan.

Raimondas Sviackevičius taip pat kalbėjo apie jaunimo veiklą. Pasidžiaugė, kad į asociaciją naujai įstojo daug jaunos kartos akordeonistų. Pateikė jaunų akordeonistų bendradarbiavimo regionais vizijas, siūlė įkurti iniciatyvines grupes, kurios galėtų koordinuoti savo regionuose jaunų akordeonistų veiklą. Buvo pasiūlyta net rengti forumus ar draugiškus koncertus, meistriškumo pamokas internetu. Kvietė aktyviau rodyti iniciatyvą, siūlyti naujas idėjas bei dalyvauti akordeonistų veikloje. Visų asociacijos narių prašė drąsiau skelbti informaciją LAA informaciniame leidinyje „Akordeonija", ragino apie artėjančius renginius informuoti iš anksto, o apie įvykusius- nedelsiant siųsti informaciją.

Kitas aktualus klausimas, apie kurį kalbėjo prezidentas, buvo LAA nario mokestis, kuris nuo pat asociacijos įkūrimo nesikeitė, yra labai simboliškas ir visiškai neatitinkantis šiuolaikinės rimtos organizacijos narystės mokesčiui. Buvo pasiūlyta mokestį keisti laipsniškai. Prezidentas pasiūlė esamą metinį 12lt mokestį padvigubinti, t.y. 25lt arba 30lt. Asociacijos meno vadovas Prof. Eduardas Gabnys siūlė ženkliai didesnį mokestį - 50lt. Iš dalyvavusių narių siūlymų buvo prabalsuota už tarpinį variantą - 40 lt. Šis metinis asociacijos nario mokestis bus taikomas nuo 2010 metų. Studentams ir pensininkams buvo nutarta taikyti 20 lt mokestį. Naujiems nariams nuo kitų metų bus taikomas stojamasis 10 lt mokestis.

Asociacijos nariams buvo išaiškinti nario mokesčio fondo panaudojimo tikslai. Tai ir nario pažymėjimo(plastikinės kortelės) pagaminimo išlaidos, holografinių lipdukų, reikalingų galiojimui pratęsti gamyba, internetinės svetainės palaikymas bei nuolatinis administruojančios web-dizaino įmonės papildymas naujais moduliais, informacinio LAA leidinio „Akordeonija" finansavimui. Taip pat nario mokesčio fondas galėtų būti panaudotas įvairių LAA veiklai svarbių susibūrimų finansavimui.

Prof. Eduardas Gabnys kalbėjo apie mokymo sistemos pokyčius, aukštojo mokslo reformą ir jos neigiamą įtaką akordeono meno vystymuisi. Agitavo aukštesniųjų mokyklų, Konservatorijų pedagogus aktyviau vystyti veiklą, intensyviau propaguoti mūsų instrumentą,  bendradarbiauti su žemesnių pakopų pedagogais, ieškoti gabių vaikų, galinčių tęsti profesionalią akordeonisto karjerą. Vilniaus, Klaipėdos bei Panevėžio Konservatorijų pedagogai pateikė šios situacijos įvertinimą iš savo esamos padėties taško, kalbėjo jog dėl nepakankamo stojančiųjų skaičiaus ir jų pasirengimo situaciją gelbėti yra be galo sunku.

Klaipėdos universiteto docentė Vladislava KaknavičiūtėKlaipėdos universiteto menų fakulteto docentė Vladislava Kaknavičiūtė pasveikino asociacijos vadovus ir padėkojo už aktyvią akordeonistų veiklą. Paprašė tylos minute pagerbti ypatingai daug nusipelniusias pedagoges, profesionalaus akordeono meno pradininkes, solistes: užpernai mus palikusią Zitą Abromavičiūtę ir anksčiau anapilin išėjusią Rūtą Daubarytę. Joms skyrė puokštę.

Kiti asociacijos nariai uždavė aktualius klausimus į kuriuos buvo atsakyta. Prezidentas agitavo visus iškilusius klausimus ar problemas spręsti draugiškai, bendromis pastangomis. Pagyrė atskirų zonų aktyvų darbą tiek organizuojant renginius, tiek ruošiant jaunus atlikėjus. Pabrėžė, kad būdami kartu, norėdami vieni kitiems padėti mes esame žymiai stipresni. Apgailestavo, kad tam tikrų žmonių grupių noras parodyti savo svarbą, individualių ambicijų sureikšminimas ir kitų žmonių gerų darbų kritika ir ignoravimas mūsų bendruomenėje egzistuoja. Kadangi visa tai nesuteikia mums solidumo, o tik kenkia, pasiūlė atkreipti į tai dėmesį ir elgtis taktiškai. Kalbėjo, kad visi geri darbai yra pastebimi ir svarbūs, o būdami geruose, kolegiškuose santykiuose galime nuveikti žymiai daugiau ir dirbti efektyviau.

Suvažiavimo dalyviai susibūrė bendrai nuotraukai.

LAA valdyba

Suvažiavimo dalyviai

spauskite norėdami išdidinti

 

VERSIJA SPAUSDINIMUI (PDF 606 KB)

 

 

 

Naujienos
XXIV TARPTAUTINIS AKORDEONISTŲ FESTIVALIS SEMINARAS - PRAKTIKUMAS PALANGA 2018
2018-06-27

Liepos 30 - rugpjūčio 5 dienomis

Akordeono muzikos vakaras Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje
2018-06-11

Birželio 12 d. 17 val.

Tadas Motiečius - akordeonas
2018-05-15

2018 m. gegužės 16 d. (trečiadienį) LMTA Didžiojoje salėje 18 val.

KONCERTAS „A.LOČERIO AKORDEONISTŲ KONKURSO ATGARSIAI
2018-05-09

Muzikos galerija, Vilnius

V RESPUBLIKINIS AKORDEONO MUZIKOS FESTIVALIS VARĖNA 2018
2018-04-19

balandžio 27 d.

 
Registruotų narių prisijungimas
El. paštas:
Slaptažodis:
Naujiems nariams »
Web dizainas: “Optimalus žingsnis”
© 2009. “Lietuvos akordeonistų asociacija”. Visos teisės saugomos.
web dizainas puslapių svetainių kūrimas