LT   EN
LIETUVOS AKORDEONISTŲ ASOCIACIJA Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštas:
Respublikinis Lietuvos akordeonistų konkursas

VIII LIETUVOS AKORDEONISTŲ KONKURSAS   Vilnius 2009


Respublikinio Lietuvos akordeonistų konkurso 2009 m. NUOSTATAI  


RESPUBLIKINIAI LIETUVOS AKORDEONISTŲ KONKURSAI

   1994 metais asociacijos iniciatyva padedant Muzikos ir Teatro akademijai, buvo surengtas respublikinis akordeonistų konkursas, kuris dabar rengiamas kas antri metai.

   Iš pradžių nebuvo siekta, kad konkursas išaugtų iki tarptautinio masto. Svarbiausias tikslas buvo nuolat stebėti, koks yra akordeonistų lygis Lietuvoje ir skatinti jo augimą. Konkursuose dalyvauja daug akordeonistų iš visos respublikos (150-200 vaikų). Yra įvairaus amžiaus solistų, orkestrų, ansamblių kategorijos. Pirmuosiuose konkursuose dalyvaudavo tik 2-3 ansambliai, daugiausia grodavo solistų. Dabar ansamblinis muzikavimas sparčiai populiarėja, daugybė mokyklų ruošia labai gerus ansamblius. Ši kategorija konkurse buvo planuota nuo pat jo atsiradimo, o orkestrų kategorija atsirado vėliau. Konkursų perklausose atrenkami perspektyviausi atlikėjai, jiems siūloma dalyvauti prestižiniuose tarptautiniuose konkursuose.

   1996 metais buvo sudaryta tarptautinė kategorija nuo 12 iki 16 metų. Šioje kategorijoje daugiausia dalyvauja kaimyninių šalių jaunieji akordeonistai (latviai, estai, lenkai, baltarusiai, suomiai, rusai). Buvo siekiama, kad Lietuvos vaikai išgirstų kitų šalių vaikų grojimą, kad pedagogai susipažintų su jų programomis, įvertintų jų grojimo lygį. Kitų šalių vaikai groja ne tik klavišiniais, bet ir mygtukiniais akordeonais (bajanais). Tarptautinė grupė nėra didelė - 10-15 dalyvių. Pastarosios grupės vaikų grojimą vertina tarptautinė vertinimo komisija, šioje komisijoje yra dirbęs Suomijos akordeono instituto direktorius K.Mattila, Katowicų muzikos akademijos (Lenkija) profesorius J.Pichura, Minsko muzikos akademijos (Baltarusija) prof. N.Sevriukov, Tartu konservatorijos (Estija) pedagogė L.Anja, Daugpilio koledžo (Latvija) dėstytojas V.Chodukin, Rygos muzikos akademijos (Latvija) docentas J.Ryžov, Krokuvos muzikos akademijos (Lenkija) profesorius J.Pater, Italijos tarptautinio konkurso organizatorius, kompozitorius L.Bollani, Iževsko aukštosios muzikos m-los docentas V.Novikov ir kiti.

   Visose konkurso kategorijose parenkamas privalomas repertuaras, įtraukiami lietuvių kompozitorių kūriniai akordeonui (V.Bagdono, A.Bružo, V.Ločerio, J.Tamulionio, V.Juozapaičio). VIII-ajam konkursui užsakytas naujas privalomas kūrinys kategorijai D. (tarptautinė), kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė sukūrė pjesę "Dviprasmybių žaismas".

   Stengiamasi, kad tarptautinės kategorijos privalomi kūriniai būtų sukurti lietuvių autorių. Kadangi lietuviškų kūrinių akordeonui yra ne taip daug, likusių kategorijų privalomi kūriniai būna ir kitų šalių kūrėjų. Kūriniai atrenkami sudarius komisiją, gavus pasiūlymų iš įvairių Lietuvos apskričių. Palangos tarptautinio festivalio-seminaro metu skelbiama informacija apie privalomus kūrinius konkursui.


Respublikinio Lietuvos akordeonistų konkurso 2009 m. NUOSTATAI

 

 

 

Naujienos
Su šventėmis!
2017-12-29

Linkime gražių metų!

KONCERTAS Skirtas Zitos Abromavičiūtės (1946–2007) 10-osioms mirties metinėms
2017-12-01

2017 m. gruodžio 5 d., antradienį, 18:00 val. LMTA Juozo Karoso salėje

Projektas
2017-10-20

N.Bakula, T.Deš¡ukas, LMTA Ansamblis "ContemporAcco"

Vilnius - Koncertų salė— ORGANUM
2017-10-11

Projektas KITOKS AKORDEONAS 2017

Projektas KITOKS AKORDEONAS 2017
2017-09-23

Koncertai, meistriškumo pamokos, konferencijos kiti renginiai skirti atkurt

 
Registruotų narių prisijungimas
El. paštas:
Slaptažodis:
Naujiems nariams »
Web dizainas: “Optimalus žingsnis”
© 2009. “Lietuvos akordeonistų asociacija”. Visos teisės saugomos.
web dizainas puslapių svetainių kūrimas